Podróże

Fascynacja Egzotyką – Tajlandia

Państwo w południowo wschodniej Azji. Fascynuje swoją bujną tropikalną przyrodą, malowniczymi plażami, przybrzeżnymi wysepkami oraz pływającymi targami.

Tajlandia jest krajem bardzo różnorodnym, dzikim, swobodnym, zdecydowanie egzotycznym i przepełnionym kolorami. Rzekami płyną długie łodzie wypełnione po brzegi barwnymi owocami i aromatycznymi przyprawami, na błękitnym niebie purpurowe latawce, zaś na tle soczystej zieleni pól ryżowych dostrzec można ciemnookich Tajów w słomkowych kapeluszach, do tego turkusowa woda i wszechobecne na wybrzeżach palmy kokosowe. To kraina pełna przygód, ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Przede wszystkim wspaniałą, bogatą i egzotyczną kulturę, ale także liczne wyjątkowe atrakcje jak np. skoki z wodospadów czy jazda na słoniu.

To kraj kulturowych kontrastów – tu bogata historia i wieloletnie tradycje przeplatają się z nowoczesnością i wciąż rozwijającą się turystyką. Jedną z największych atrakcji Tajlandii są niewątpliwie piękne tropikalne wyspy oraz plaże. Całe południe kraju, zarówno po stronie Morza Andamańskiego, jak i Zatoki Tajlandzkiej obfituje w liczne wyspy i wysepki, a także plaże i miejscowości wypoczynkowe położone na samym Półwyspie Indochińskim, na przykład Khao Lak, Krabi, Ao Nang, Railay. Będąc na południu Tajlandii warto też odwiedzić Morskie Parki Narodowe Ang Thong oraz Ao Phang Nga. Region ten to oczywiście raj dla miłośników wszelkich sportów wodnych. Największą popularnością wśród turystów cieszy się żeglowanie, pływanie na desce, na nartach, łowienie ryb oraz nurkowanie.

Tajlandia środkowa, Ta część Tajlandii obfituje we wspaniałe rezerwaty i parki narodowe, w których można podziwiać egzotyczną faunę i florę oraz liczne wodospady. Dzięki niezliczonym potokom i żyznej glebie rozciągają się tutaj niekończące się pola ryżowe.  Region ten przedzielony jest rzeką Menam, znaną też jako Chao Phraya – która na wysokości Bangkoku wpada do Zatoki Tajlandzkiej. W zachodniej części regionu znajduje się także niewielka, choć sławna rzeka Kwai.

W dalekich rejonach północy żyją z kolei tradycyjne plemiona, które odwiedzić można w ramach wyprawy trampingowej. To tereny górzyste, w większość pokryte dżunglą i malowniczymi poletkami ryżowymi. Mieszkańcy plemiennych wiosek zwykle chętnie goszczą turystów. Warto się tam wybrać , aby przyjrzeć się ich domostwom, oryginalnym strojom i rękodziełom. To świetna alternatywa dla przeludnionego i zakorkowanego Bangkoku , można tu odetchnąć świeżym powietrzem z dala od miejskiego zgiełku. W miejscowości na przykład Lampang można zobaczyć nocny uliczny bazar. Tajowie je uwielbiają i licznie odwiedzają. Czeka tam na nas wiele lokalnych przysmaków przygotowywanych na świeżo, sprzedażowe lady pękają w szwach od przeróżnych wyrobów.

Bangkok, stolica Tajlandii, to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na ziemi. Jest w stanie zapewnić każdą atrakcję i spełnić każdą zachciankę . Z jednej strony ujmuje tu cisza parków i świątyń, a z drugiej porywają tętniące życiem ulice i targi oraz nowoczesne centra handlowe. Mnóstwo pysznego jedzenia na każdym kroku. Co koniecznie trzeba zobaczyć? Zdecydowanie widok na nocne światła Bangkoku. Jest przepiękny i możliwy do podziwiania w Sky Bar w Lebua State Tower.

Każdy region Tajlandii zachwyca swoim niepowtarzalnym egzotycznym urokiem. Mieszkańcy są otwarci i przyjacielscy a ceny zaskakująco przystępne. Zarówno wycieczki organizowane przez biura podróży jak i samodzielne wyprawy z plecakiem zapewnią każdemu moc wrażeń, atrakcji i niezapomnianych widoków.

Dodaj komentarz