Lifestyle

Sony powiększa ofertę produktów „do noszenia”

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu odtwarzaczy Walkman® WS413/WS414[i]: kolejnych modeli przeznaczonych do noszenia na sobie. Mają one nowe, wytrzymałe obudowy odporne na pył i słoną wodę, które pozwalają uprawiać więcej sportów w różnorodnych warunkach. Można ich używać pływając rano na basenie, biegając wieczorem na plaży lub wspinając się na zaśnieżony szczyt.

Skoro muzyka potrafi dodawać sił w czasie ćwiczeń, czemu nie ułatwić słuchania jej? Krągły kształt, brak przewodów i idealne dopasowanie wszystkich elementów gwarantuje wygodę noszenia i eliminuje ryzyko zsunięcia się odtwarzacza w kluczowym momencie.

Fot. Materiały Prasowe
Fot. Materiały Prasowe

Odtwarzacze Walkman® WS413/WS414 są odporne na pył i słoną wodę[ii]. Teraz ulubionych piosenek można więc słuchać przy uprawianiu sportów wodnych, takich jak kajakarstwo czy pływanie. Nowe modele zaprojektowano tak, aby wyeliminować opór interferencyjny. W tym celu dodano wewnętrzne złącze, które zapobiega gromadzeniu się obcych cząstek i cechuje się dużą odpornością na korozję. Przednią powierzchnię obudowy pokryto powłoką antykorozyjną, dzięki czemu odtwarzacz Walkman® jest chroniony od wewnątrz i od zewnątrz.

Modele WS413/WS414 są dostarczane w komplecie z wkładkami dousznymi do codziennego użytku oraz ze specjalnie zaprojektowanymi wkładkami wodoodpornymi[iii]. Te drugie, pokryte cienką folią, zapobiegają przenikaniu wody bez pogorszenia komfortu użytkowania.

Ale odtwarzacze Walkman® WS413/WS414 przydadzą się nie tylko sportowcom. Dzięki odpornej na pył obudowie można ich używać na wakacjach na plaży. Szczelna obudowa umożliwia kompensację różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz urządzenia, co gwarantuje pyłoszczelność w różnych środowiskach. Konstruktorzy zadbali też o rozszerzenie zakresu temperatur pracy: nowe modele Walkman® działają w temperaturze od –5°C do 45°C.

Nowością jest tryb „Dźwięki otoczenia”, który pozwala słyszeć, co dzieje się dookoła, bez zdejmowania urządzenia ani zmniejszania głośności. Umożliwiają to wbudowane mikrofony, które przechwytują zewnętrzne odgłosy i reprodukują je przez słuchawki. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość rozmowy z kolegą lub instruktorem bez wyłączania motywującej muzyki.

Dodaj komentarz